فناوری

آموزش ساخت اکانت کاربر ویندوز یا یوزر با دسترسی محدود در ویندوز ۱۰، ۸، ۷

بیاید در مورد نحوه تنظیم سطح دسترسی کاربران جهت استفاده از تمام فضای هارد دیسک در ویندوز صحبت کنیم. برای اینکار شما به برنامه خاصی نیاز ندارید بلکه با استفاده از ویژگی هایی که در خود ویندوز وجود دارد، ساخت اکانت محدود در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ را خیلی ساده می توانید انجام دهید با انزل وب همراه باشید.

نحوه محدود کردن ویندوز برای کاربران جهت جلوگیری از دسترسی به تمام فضا هارد

How To Restrict Windows To Users To Prevent Access To All Hard Drive Space

هارد دیسک یک نوع حافظه ذخیره سازی برای رایانه ها و دستگاه های لپ تاپ است که در آن کاربران قادر به ذخیره داده های خود هستند. کاربرانی که از هادر دیسک های ۱۲۵ تا ۳۲۰ گیگابایتی استفاده می کنند ممکن است فضای بسیار کمتری نسبت به افرادی که از هارد دیسک های ۲ ترابایتی استفاده می کنند داشته باشند. لازم به ذکر است که پر بودن کامل فضای ذخیره سازی می تواند عملکرد و کیفیت دستگاه کامپیوتری شما را کاهش دهد و داده های برنامه های مختلف و اطلاعات به درستی ذخیره نشوند.

برای اطمینان از اینکه فقط مقدار مشخصی از فضای هارد دیسک شما پر می شود شما می توانید محدودیت هایی را اعمال کنید. با این کار شما نباید نگران پر شدن فضای هارد خود باشید و مقدار مشخصی از هارد همیشه آزاد خواهد ماند. در این پست ما به شما نحوه تعیین سطح دسترسی در ویندوز را یاد خواهیم داد. با این کار شما مانع استفاده از فضای هارد دیسک توسط کاربران دیگر خواهید شد. اگر شما علاقمند به این موضوع هستید تا انتها پست را بخوانید تا روش دقیق انجام این کار را یاد بگیرید. اگر دوست دارید دسترسی کاربران به پوشه ها را محدود کنید پیشنهاد می کنیم پست چگونه از دسترسی دیگران به فایل و پوشه ها جلوگیری کنیم را مطالعه بفرمایید.

جلوگیری از دسترسی به تمام فضا هارد در ویندوز

برای ردیابی کاربران می توانید از پست مشاهده و ردیابی فعالیت کاربران در اینترنت با استفاده فایروال ویندوز کمک بگیرید اما برای اینکه کاربران را محدود کنیم تا از تمام فضای هارد دیسک استفاده نکنند چکار کنیم؟ شما باید روی پارتیشن هارد خود راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید.

ساخت یوزر با دسترسی محدود

در پنجره ظاهر شده روی سربرگ Quota کلیک کنید. حالا روی دکمه Show Quota Settings کلیک کنید.

ساخت یوزر با دسترسی محدود

پنجره جدیدی ظاهر خواهد شد گزینه Enable quota management را انتخاب کنید.

ساخت یوزر با دسترسی محدود

بعد در قسمت Select the default quota limit گزینه Limit disk space to را انتخاب کنید. در کادر مقابل می توانید میزان محدودیت فضای هارد دیسک را انتخاب کنید. در قسمت Set warning level to می توانید تعیین کنید که اگر فضای هارد دیسک شما به مقداری که در کادر روبرو است رسید به شما هشدار داده شود.

ساخت یوزر با دسترسی محدود

حالا برای اعمال تغییرات روی OK و مجددا OK کلیک کنید. توجه داشته باشید که ما درایو C را برای کاربران دیگر محدود کرده ایم. اگر بخواهید که دسترسی کاربران را به تمام فضای هارد دیسک محدود کنید باید تک تک این کار را برای همه درایوهایی که دارید تکرار کنید.

اگر قصد دارید دسترسی به پوشه ها را محدود کنید از ۱۱ روش قفل کردن و رمز گذاری روی پوشه های ویندوز استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدواریم محدود کردن استفاده از فضای هارددیسک ویندوز برای کاربران را دوست داشته باشید. در صورت تمایل می توانید این پست را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد پست امروز انزل وب در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید. در آخر از شما متشکریم که پست محدود کردن استفاده از فضای هارد دیسک ویندوز برای کاربران را مطالعه فرمودید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا